Atrakcje Ustronia

Ustroń to górskie miasto uzdrowiskowe

Szlaki piesze w Ustroniu

Szlaki turystyczne

Położony na północnych stokach Beskidu Śląskiego (u wylotu doliny Wisły) Ustroń należy do jednego z dwóch miast uzdrowiskowych w województwie śląskim. Z uwagi na bliskość gór Czantorii, Równicy oraz Orłowej Ustroń stanowi doskonałą bazę wypadową dla turystów pieszych i rowerowych. Na otaczające Ustroń góry prowadzi wiele szlaków turystycznych.

Szlaki rowerowe w Ustroniu

Szlaki rowerowe

Piękne okolice Ustronia z powodzeniem zwiedzać można także na rowerze. Miasto pełne jest urokliwych tras rowerowych, o zróżnicowanej długości i różnym stopniu trudności. Głównym węzłem tras rowerowych w Ustroniu jest tablica informacyjna która została usytuowana przy ciągu pieszo – rowerowym nad Wisłą, na wysokości ul. Parkowej i amfiteatru.

miejsca warte odwiedzenia w Ustroniu

null

Pijalnia Wody

Pijalnię i fontannę otacza park zdrojowy. W nim znajdują się ścieżki spacerowe i urządzenia do ćwiczeń siłowych w plenerze. Z pijalni i innych atrakcji można korzystać za darmo.

null

Leśny Park Niespodzianek

Leśny Park Niespodzianek to miejsce, które powinno się odwiedzić. Znajduje się w Ustroniu Zawodziu w Beskidzie Śląskim i jest on jedynym w swoim rodzaju parkiem, który daje możliwość spędzenia czasu dla całych rodzin, grup zorganizowanych w różnym przedziale wiekowym i pojedynczych gości.